Turistický výjezd Deštné v Oh

Turistický výjezd, chata Start Jedlová, Deštné v Orlických horách

Při komunikaci s dětmi před odjezdem jsme zjistily, že Daniele je velmi líto, že s námi tentokrát nejede. Protože bylo volné místo, rozhodly jsme se ji přece jen vzít s sebou.

Když jsme se ubytovali, krátili jsme si čas do oběda hraním karet a společenských her.

Po obědě jsme vyrazili za prvními dobrodružstvími. Nejprve jsme si v Jaroměři prošli záchrannou stanici pro raněná zvířata. Děti byly překvapené, kolik zvířat, především ptáků, bylo ve stanici umístěno. U každého z nich byl i popisek, proč je ve stanici a čím mu bylo ublíženo, což bylo pro děti nesmírně poučné. Když jsme si prošli celý areál stanice, zajeli jsme si nedaleko na výbornou zmrzlinu. Návštěvu ve Vlčím doupěti, herně pro děti, jsme měli dohodnutou od 15 hodin, a strávili jsme v ní 1,5 hodiny. Děti měly spoustu zážitků, mohly si hrát na kuchaře, policisty, kadeřníky, a nebo se jen tak vozit po skluzavce.

Navečeřeli jsme se a vyrazili na již tradiční procházku ke kostelu sv. Matouše. Večer jsme strávili pobytem venku, hraním společenských her a malováním obrázků.

Druhý den nám tentokrát počasí přálo, slíbily jsme tedy dětem celodenní koupání. Vybraly jsme opočenské koupaliště na Broumaru, a byla to pro aktuálně nižší návštěvnost rozhodně správná volba. Děti si celý den užily, využily všech atrakcí, plavaly. Největším překvapením bylo zjištění, že i teta Jana umí plavat. Dětem jsme průběžně ošetřovaly pokožku, aby se nespálily na sluníčky, a také jsme jim hlídaly a zabezpečovaly pitný režim. Velkou atrakcí byl pochopitelně samostatný nákup pochutin.

Po středeční snídani jsme vyrazili na poslední plánovaný výlet do častolovického zámeckého parku, kde je zřízena miniZOO. Již loni se tam dětem velmi líbilo, a letos tomu bylo stejně. Výlet jsme si zpestřili zmrzlinou.

Když jsme se v chatě naobědvali, než jsme se vydali na zpáteční cestu, poseděli jsme ještě na terase chaty. Děti zpět do zařízení nikterak nespěchaly.

Mgr. Jana Gargalíková