Cyklistický kroužek       

Cyklistický kroužek byl na domově založen v roce 2004 a sčítal 7 členů. Dnes se na domově cyklistice věnuje 11 dětí. Kroužek je především zaměřen na poznávání krás naší republiky a na seznamování se s památkami a historií našich předků.

Zpočátku jsme vyjížděli jen po Orlických horách a v rámci regionu. Postupně jsme začali podnikat oblíbené prázdninové cyklistické tábory.

Cílem našeho prvního putování byla Šumava. Další rok jižní Čechy. Tady jsme vyjížděli do okolí Třeboně a kolem rybníků Svět a Rožmberk.
Následně jsme vyjeli na jižní Moravu. Jezdili jsme po okolí Lednicko-Valtického areálu, vinařskými vesničkami a vinicemi. Do tohoto kraje se chceme podívat znovu, protože se tady dětem moc líbí, jsou tu dobře značené a nenáročné cyklostezky, krásná příroda a příjemní lidé.Chtěli by jsme navštívit Dolní Věstonice, Pálavu a zajet se podívat i do vinařských vesniček v nedalekém Rakousku.

Snem našich dětí je navštívit na kolech jezero Lago di Garda a jeho okolí v Itálii.

V průběhu let se nám podařilo postupně získat finance na dvě nová kola a potřebné vybavení. K informovanosti o činnosti kroužku jsme na domově vyhotovili vlastní nástěnku, na které děti rády prezentují svoje „ujeté kilometry“.

Cíl kroužku

Cílem cyklistického kroužku je aktivně zaměstnat děti ve volném čase činností, která je baví, přináší jim stále nové poznatky, dobrodružství a zkušenosti, podporuje jejich fyzickou zdatnost a také nenásilně je učí bezpečnosti silničního provozu a zdravovědě.

Kontakt

Vedoucí cyklistického kroužku

 Milan Macek, 739719228

 

 


 

 Oleg Franc, 733584659

Cyklistický tábor

/album/cyklisticky-tabor/dsc00084-jpg/ /album/cyklisticky-tabor/dsc00130-jpg/ /album/cyklisticky-tabor/dsc03494-jpg/ /album/cyklisticky-tabor/dsc03500-jpg/ /album/cyklisticky-tabor/dsc03507-jpg/ /album/cyklisticky-tabor/dsc03511-jpg/ /album/cyklisticky-tabor/dsc03562-jpg/ /album/cyklisticky-tabor/dsc03567-jpg/ /album/cyklisticky-tabor/dsc03545-jpg/