Rybářský výjezd Dubenec 2018

28.08.2018 21:43

Opět nadešel čas a děti z DD Sedloňova vyrazily jako každý rok na rybářský tábor. Příprava
na výjezd proběhla víkend předem a v pondělí dne 20.8.2018 nadešel den D. Čekal nás 5 denní rybolov na soukromém revíru na Dubenci u Častolovic. Na místo jsme dorazili okolo 9,30 a hned jsme se pustili do stavby tábora. Naše výprava čítala 10 lidí 2 strejdové a 8 chlapců rybářů. Letos bylo 5 úplných nováčků a jen 3 kluci zkušenější v rybařině. Ale vždy je to jednou poprve ... Kluci sbírali své první rybářské zkušenosti. Strejda Láďa měl plné ruce práce z převazováním a  rozmotáváním udic. Počasí nám přálo a po celý týden panovalo teplé počasí 30-35 stupňů. Proto nebylo v našich silách rybařit celý den. Rybařilo se vždy od 17 do nočních či ranních hodin .Krátký spánek a ranní a dopolední rybaření. Na oběd jsme jezdili do restaurace v Častolovicích, kde o nás vzorně pečovali majitelé manželé Novákovi. Vynikající kuchyně, velké porce, skvělá obsluha. Děti dostávaly vždy po obědě zdarma od Nováků sladkosti a ve čtvrtek večer jsme byli pozváni k nim domů na večeři. Čekal nás gurmánský zážitek, steaky na grilu a mnoho dobrot. Třešničkou na dortu byl grilovaný banán s čokoládou. Byl to krásný večer. Nebylo to jen o této večeři u Nováků ,ale celý týden se něco dělo. Vždy po obědě jsme navštěvovali koupaliště v Kostelci n/O,kde jsme přečkali největší polední vedra. Strejda Milan, jako i v loni se věnoval cykloturistice, tak s dětmi projel všechny okolní cyklostezky, navštívili jsme zoo koutek na zámku v Častolovicích, zámeckou oboru, kde jsme pozorovali daňky a bílé jeleny. Také jsme měli krásnou přednášku od Šéfredaktora Rybářského Rozcestníku Jiřího Langera, odpovídal klukům na různé dotazy a prozradil jim rybářské finty na různé druhy rybolovu. Ve středu nás navštívili přátelé Hanka a její přítel. Připravili pro kluky soutěžní odpoledne hod na cíl, vědomostní otázky a kluci vyhráli krásné ceny. Vítěz obdržel prut s navijákem a každý si nějakou cenu odnesl.
Děkujeme majiteli revíru panu Mudr. Záleskému, že nám opětovně umožnil strávit krásné dny na tomto revíru. Kamarádovi Lumírovi-správci, který o nás skvěle pečoval i jeho ženě Věře, která nás pravidelně zásobovala buchtama. Úlovky byly jako vždy úžasné, mnoho kaprů, cejnů, plotic, ale 
byl uloven i úhoř. Největší úlovek byl kapr 80cm a mnoho kaprů přes 70 cm. Každý večer kluci ulovili společně okolo 35 kaprů. Takže si přišel na své i každý z nováčků.

Děkujeme
Ladislav Bílek vychovatel DD Sedloňov.


Zpět