Advent 2021

Tak, a je to tady. Už na začátku podzimu bylo víc než jasné, že předvánoční vláček se pomalu rozjíždí. Psali jsme dopisy všem Ježíškům, kteří nám nabídli své služby a pomoc, a protože víme, že nic není zadarmo, na oplátku jsme vyráběli vánoční přání a také ozdoby na stromeček pro děti z tornádem postižených obcí. Trpělivě jsme malovali, vystřihovali a lepili, abychom nastřádali velkou spoustu dekorací, které nám ten adventní čas zpříjemní, a vyzdobili jsme si klubovny a pokojíčky. Ozdobené větve ve váze provoněly celý prostor. Všichni se těšíme, že si ten předvánoční čas plný rozjímání, zvyků a radostných očekávání společně užijeme. Dnes se nám ten pořádně rozjetý vlak zastavil v první zastávce a my jsme si konečně zapálili první svíčku na vlastnoručně vyrobeném adventním věnci. Děti byly zjihlé, samy cítí, že už se to opravdu blíží. Z adventního kalendáře jsme ustřihli první pytlík a spořádali dobrůtky, které ukrýval. Teď ještě v pořádku přežít příchod čerta, Mikuláše a anděla, a do Vánoc bude už jen krůček. Snad do jejich příchodu budeme stále všichni zdraví.

Mějte i Vy krásný a hlavně klidný předvánoční čas.

 

 

 

 

 

 

 

Pomalu končí léto a přichází podzim. 

Protože jsme se snažili, aby si všichni prázdniny a zasloužený odpočinek užili co nejlépe, dopřáli jsme jim (kromě letních táborů a obvyklých pobytů v rodinách) ve spolupráci s Královéhradeckým krajem co možná nejvíce aktivit.

Někteří vyrazili na cyklisticko – rybářský výjezd na naše oblíbené místo v Dubenci u Rychnova nad Kněžnou, a pokud sledujete také náš Facebook, mohli jste vidět ulovené ryby, které po vyfocení putovaly zpět do vody. Menší děti strávily noc přímo v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem, a všichni jsme jim zážitky spojené s volně pobíhajícími exotickými zvířaty záviděli. Také vodácký výjezd na Pastvinskou přehradu si užili všichni zúčastnění, jak nejlépe to šlo. Téměř na konci prázdnin vyrazili ti nejmenší na pár dnů přes kopec do Deštného v Orlických horách, které navzdory blízkosti nemáme zcela probádané. Jen škoda, že jim počasí tolik nepřálo, ale i náhradní řešení pro propršený den ve formě návštěvy dětského zábavního parku Tongo v Hradci Králové sklidilo u dětí velký úspěch. (Najdete v sekci výjezdy").

Kromě vícedenních pobytů měly děti léto zpestřené lanovým parkem, bowlingem, mnoha turistickými výlety a několika pobyty na koupalištích.

Věřím, že kdybyste se zeptali přímo dětí, zcela jistě by Vám dokázaly samy vyprávět s očima navrch hlavy, jak oni to umí.

Teď už ale začala škola. Máme čtyři prvňáčky a budeme se společně s jejich učitelkami velmi snažit, aby jim to nadšení a těšení vydrželo co nejdéle. Těšili se ale i ti starší, ačkoliv to neradi přiznávají. Těšili jsme se už i my, dospělí, na znovuzavedení režimu a řádu do našich i dětských životů. Snad bude letošní podzim veselejší než ten minulý.

Přejeme i Vám krásné dny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ptáte se, jak jsme zakončili školní rok? Tak já vám to povím..

Nebudu Vám tady znovu a znovu popisovat, jak v období zavřených škol byla naše práce trojnásobně náročnější (protože jsme suplovali rodiče, učitele a ještě vykonávali svou práci),
a nebudu Vás hltit ani tím, jak jsme z toho všichni unavení a bojíme se, že na podzim zase něco přijde.

Ne ne ne, naopak.

Chtěli bychom velmi poděkovat všem učitelům, se kterými byla prima spolupráce, za to, že pomohli dětem znovu najít hezký vztah ke škole, ke vzdělání, mnohdy si zlepšit známky, a že dokázali probudit v dětech to, co nikdo nečekal - obzvláště ti mladší školáci se už teď, na začátku prázdnin, zase těší do školy. Museli jsme jim svatosvatě slíbit, že až se vrátí z táborů
a navštíví rodiny a hlavně, až o prázdninách zažijí všechno, co k nim patří, do školy se vrátí. Děkujeme také všem dobrovolným trpělivým pomocníkům, kteří nám denně tahali „trny z pat“ a byli nám k ruce s nekonečnou vlídností. Děkujeme všem, kteří alespoň na dálku oceňovali naši práci a pozitivní zpětnou vazbou nám dávali najevo, že ji děláme dobře. Děkujeme za veškerou podporu, věřte prosím, že si jí velmi vážíme.

Mějte i Vy hezké léto. Jistě budete, stejně jako my všichni, co nejvíce odpočívat, a na podzim se prostě uvidí, teď si s tím nebudeme lámat hlavu. Já stejně už teď vím, že na konci září nasedneme do předvánočního vlaku a ten bude s každou směnou nabírat rychlost, jak se bude blížit k období adventu, Covid neCovid. Ale o tom si povíme zase příště. Alespoň něco v životě má pevný řád.

 

Aktuality

Počet návštěv: 

 Webhosting a redakční systém laskavě a bezplatně poskytl: